Details of University Rank Holders

SSBT COET University Rank Holders

Academic Year: 2019-20
Biotechnology UG Vispute Utkarsha Dhananjay 8.85 First - Gold Medalist
UG Tayade Rashmi Gokul 8.23 Second
UG Bhavsar Sakshi Nandkishor 8.14 Third
Chemical UG Baldi Gaurav Girdhari 8.59 First - Gold Medalist
UG Mahajan Deven Sanjay 8.51 Second
UG Patil Akash Ajay 8.22 Third
Electrical UG Borole Ashwini Gajanan 9.03 Second
E&TC UG Joshi Shital Jaykisan 9.17 Third
IT UG Mahajan Vaishnavi Kishor 9.04 Third
Academic Year: 2018-19
Biotechnology UG Leheri Mariyam Soheb 8.82 First - Gold Medalist
  UG Koli Vrundavani Kailas 8.27 Second
  UG Thakur Rohit Rajendra 7.91 Third
Chemical UG Yelne Mayuri Vijayrao 8.86 First - Gold Medalist
  UG Koli Bhavana Bharat 8.36 Second
  UG Chavan Jivan Suresh 8.27 Third
Civil UG Shaikh Khatijabano Rahim 9.25 Second
Electrical UG Badgujar Najali Madhukar 8.75 Second
  UG Kurkure Shital Shekhar 8.70 Third
E&TC UG Chaudhari Anagha Liladhar 9.11 First - Gold Medalist
IT UG Dhangar Madhuri Samadhan 8.64 Third
Academic Year: 2017-18
Biotechnology UG Patil Virendra Vilas 8.70 First 
  UG Banerjee Surosri Abhijit 7.71 Second
  UG Patil Monali Aniket 7.48 Third
Chemical UG Jadhav Maheshwar Vaman 8.32 First 
  UG Koli Shubham Tukaram 8.17 Second
  UG Girase Darshan Bhojusingh 8.12 Third
Computer UG Patil Rupali Bhausaheb 8.97 Third
Electrical UG Kirange Akshay Yogiraj 8.95 Third
E&TC UG Rade Lochana Sharad 8.97 Third
IT UG Nemade Sayali Krishna 8.51 Third
Academic Year: 2016-17
Biotechnology UG Kambale Rashmi 4376/5900 [8.46] First 
  UG Idrisi Sadaf Ajaz Ahmed 4238/5900 [8.22] Second
  UG Lothe Pallavi Dnyaneshwar 4074/5900 [7.92] Third
Chemical UG Sarode Urvashi Kishor 4716/5900 [9.08] First 
  UG Pawade Sushila Nilkanth 4642/5900 [8.93] Second
  UG Dhale Akshata Haridas 4510/5900 [8.69] Third
IT UG Chaudhari Kalyani Arun 3398/4500[8.59] Second
  UG Patil Namrata Ladu 3385/4500[8.58] Third
MBA PG Jain Mayuri Manakchand 2553/3200[5.78] First
Academic Year: 2015-16
Biotechnology UG Singh Sangeeta Sanjay 4289/5900 [8.38] First 
    Patil Komal Dnyaneshwar 4131/5900 [8.04] Second
    Ghule Sachi9n Eknath 4061/5900 [7.92] Third
Chemical UG Deore Pooja Pramod 4357/5900 [8.50] First (Gold Medalist)
    Londhe Priyanka Purushottam 4273/5900 [8.32] Secomd
    Pandit Pritam Rajesh 4128/5900 [8.13] Third
Academic Year: 2014-15
Biotechnology UG Sayyad Aaishaparin Riyazahemad 1039/1500 First 
    Magare Bhagyashree Ulhas 1024/1500 Second
    Rangari Stephy Narendra 1020/1500 Third
Computer UG Patil Manasi Rajendra 1176/1500 Second
Chemical UG Bhagyashree Khetre 1173/1500 First (Gold Medalist)
    Mohammad Afsar Saggruddin Siddiqui 1139/1500 Secomd
    Patil Leena Dilip 1129/1500 Third
Electrical PG Priyanka Jayram Mahjan 1462/2000 First
Civil PG Shinde Chandrakant Anna 1532/2000 First
    Pote Sujitkumar Sambhaji 1338/2000 Second
    Jadhav Diplai Dagdu 1309/2000 Third
Mechanical PG Girase Krunal Gajendrasingh 1457/2000 First
    Mahajan Sneha Yogiraj 1423/2000 Second
E&TC PG Ashiwini Tekchand  Sharnagat 1452/2000 Third
Academic Year: 2013-14
Computer UG Patil Archana Nitin 1197/1500 First (Gold Medalist)
E & TC UG Patil Aditi Pundalik 1263/1500 Second
Chemical UG Kawale Anagha Manohar 1181/1500 First (Gold Medalist)
    Gupta Nikhil Anil 1100/1500 Second
    Chate Ganesh Suryakant 1092/1500 Third
Biotechnology UG Ahuja Shruti Manohar 1113/1500  
    Shubhra Sharma F/N Kuldeep K. Sharma 992/1500 Second
    Mahajan Ashwini Narendra 977/1500 Third
Computer PG Waghulde Nilakshi Pradip 1593/2000 First  
Civil PG Shirsath Mohan Nivriti 1520/2000 First
    Hajeri Abhijitsingh Kesarsingh 1517/2000 Second
    Pramod Vithalrao Kharmale 1475/2000 Third
Mechanical PG Rajput Sunilsingh Chandramohansingh 1409/2000 Second
    Bhandarkar Dhiraj Keshavrao 1407/2000 Third
E&TC PG Priti Suresh Asolkar 1539/2000 First
    Pande Kaulshalkumar Krupashankar 1507/2000 Second
    Nilesh Mohan Verulkar 1445/2000 Third
Academic Year: 2012-13
Civil UG Mahajan Ruplai Ajaykumar 1259/1500 [83.93%] First (Gold Medalist)
    Joshi Abhishek Shrikant 1250/1500 Second
Chemical UG Chintalwar Rupesh Rajeshwarrao 1122/1500 First (Gold Medalist)
    Shinde Atul Govind 1100/1500 Second
    Mahale Vijay Motilal 1067/1500 Third
Electrical UG Hivarkar Sarang Namdev 1179/1500 [78.60%] Second
Biotechnology UG Baghele Anupriya Satish 1150/1500 [76.67%] First
    Raut Monali Sitaram 1083/1500 Second
    Shabnam Bano Shabbirhusain Shaikh 1027/1500 Third
MBA PG Singh Ritika Nathupratap 2435/3200 [8.19] Third
Computer PG Chaudhari Prachi Prakash 1449/2000 Third
Mechanical PG Shinde Dinesh Subhash 1522/2000 First
    Sushir Dnyaneshwar Jagannath 1479/2000 Second
    Chaudhari Sandip Bhika 1472/2000 Third
E & TC PG Kunal Kishore Pandey S/o U.K.Pandey 1440/2000 First
    Shanbhag Priyanka Mukund 1428/2000 Second
    Joshi Minal Dilip 1424/2000 Third
Academic Year: 2011-12
Computer UG Deepsikha Barman F/N Pradip Barman 1171/1500 [78.07%] First (Gold Medalist)
E & TC UG Kamya Sinha 1164/1500 [77.60%] Third
Mechanical UG Patil Bhushan Bansilal 1202/1500 [80.13%] Third
Chemical UG Saksule Ashish Shriram 1101/1500 [73.40%] First (Gold Medalist)
    Rahul 1087/1500 [72.47%] Second
    Bankar Vikram Vijay 1072/1500 [71.47%] Third
Electrical UG Mane Komal Ganesh 1182/1500 [78.80%] First (Gold Medalist)
    Rade Minal Ramesh 1172/1500 [78.13%] Third
I.T. UG Tanvi Panchal 1168/1500 [77.87%] Third
Biotechnology UG Chaudhari Pritesh Arun 1081/1500 [72.07%] First
    Patil Pramod Bhalchandra 1060/1500 [70.67%] Second
    Kamble Manoj Pandit 1026/1500 [68.40%] Third
Computer PG Rachna Patel 75.25% First
    Dusane Atul Vasudev 71.85% Second
    Shah Harmony Harshad 69.90% Third
Civil PG Ravinder Kohli 69.20% First
    Bhandarkar Bharat Ashok 67.35% Second
E & TC PG Patil Mayuri Jijabrao 73.20% First
    Mowar Ankita Rakesh 71.80 Second
    Mote Poonam Tanaji 65.25 Third
M.B.A. PG Shrivastav Rajkumar Hiralal 2312/3000 [77.07%] Second
Academic Year: 2010-11
Civil UG Patil Ankita Ratilal 1228/1500 [81.87%] First (Gold Medalist)
Chemical UG Mansoori MD. Nadeem Gulam Ahmed 1157/1500 [77.13%] First (Gold Medalist)
    Shibin P.S. 1063/1500 [70.87%] Second
    Yede Poonam Madhusudan 990/1500 [66.00%] Third
Electrical UG Aparajita Priyam 1229/1500 [81.93%] First (Gold Medalist)
Biotechnology UG Chandrika Kumari 1170/1500 [78.00%] First
    Digrase Reahul Mohan 1122/1500 [74.80%] Second
    Nadar Satish Gangatharan 1109/1500 [73.93%] Third
MBA PG Thakur Shradha Gopichand 2387/3000 [79.57%] First (Gold Medalist)
    Matani Deepa Ramesh 2340/3000 [78.00%] Third
Academic Year: 2009-10
Computer UG Toshniwal Neha Mukund 1216/1500 [81.07%] Second
    Anjani Kumar 1206/1500 [80.40%] Third
E & TC UG Priyanka Kumari F/N Ashok Kumar Ray 1214/1500 [80.93%] Third
Chemical UG Katkar Karan Dadaji 1120/1500 [74.67%] First (Gold Medalist)
    Ameksha Bhat 1058/1500 [70.53%] Second
    Zakir Husain Mohammed Yusuf 997/1500 [66.47%] Third
Electrical UG Dixit Gopi Jitendrakumar 1223/1500 [81.53%] First (Gold Medalist)
    Das Bishwajit Prasanta 1201/1500 [80.07%] Second
Biotechnology UG Kavita Chandrashekaran 1123/1500 [74.87%] First
    Rathi Amrita Sharad 1095/1500 [73.00%] Second
    Wakchaure Monal Hemant 1088/1500 [72.53%] Third
Academic Year: 2008-09
Computer UG Shah Harmony Harshad 1172/1500 Third
Civil UG Supriyo Dalui 1189/1500 Third
Chemical UG Bopche Atulkumar Shivlal 1264/1500 First (Gold Medalist)
    Patil Ravi Ramdas 1237/1500 Second
    Patil Vyas Jivanrao 1209/1500 Third
    Borse Chetan Virbhan 1209/1500 Third
Electrical UG Sunny Bhardwaj 1154/1500 [76.93%] Third